Ubezpieczenia na różne okazje i okoliczności

Życie pisze różne scenariusze. Nawet najbardziej ostrożnym osobom może przydarzyć się wypadek, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu albo wywoła szkodę, której usunięcie będzie sporo kosztować. By więc nie martwić się tym, co nam może przynieść los, ubezpieczmy się.

Pomocna porównywarka ubezpieczeń

 

Dzisiaj wybór ubezpieczeń jest ogromny i obejmuje niemal każdą dziedzinę i wartość: życie, zdrowie, dom, samochód, rower, mieszkanie, sprzęt elektroniczny, finanse osobiste, a nawet daną część ciała (zapewne słyszeliśmy o przypadkach, że gwiazdy estrady ubezpieczają pośladki, a piłkarze – nogi). Nie oznacza to, że musimy wydawać pieniądze na wszystko.

Powinniśmy wybrać to, na czym nam najbardziej zależy. Uwzględniając własne nawyki, zwyczaje i potrzeby, ubezpieczmy to, czego ryzyko uszkodzenia bądź utraty jest największe. Wybierzmy ubezpieczenia, które najbardziej nam pasują.

Życie zna niezliczone przypadki, że oszczędność nie zawsze popłaca. Wielu ludzi nie chciało ubezpieczyć domu, gospodarstwa, a w wyniku powodzi, trzęsienia ziemi czy gradobicia tracili praktycznie wszystko.

Warto ubezpieczyć także mieszkanie w bloku – zwłaszcza to, do którego się wprowadzamy i nie jesteśmy w stanie dokładnie określić stanu dostępnej infrastruktury (np. rur doprowadzających wodę albo odprowadzających ścieki). Zawieść mogą sprzęty, po których spodziewamy się tego najmniej, np. pralka, której awaria doprowadzi do zalania mieszkania sąsiada z dołu.

Jeśli często i intensywnie jeździmy rowerem, wykupmy polisę, która zapewni nam wypłatę odszkodowania w razie wypadku. Kurierzy rowerowi powinni wykupić polisę komunikacyjną (na razie obowiązek jej posiadania spoczywa na właścicielach zarejestrowanych pojazdów mechanicznych). To zapewni im spokój w trakcie poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych, na których wydarzyć się może wszystko.

W przypadku wyjazdu na zagraniczny urlop, np. na narty, pamiętajmy o polisie zdrowotnej. Przyda się w razie urazu doznanego na stoku. Ubezpieczyciel opłaci albo zwróci nam koszty transportu do placówki medycznej, wydania lekarstw, przeprowadzenia badań i ewentualnie rehabilitacji.

Jaką ofertę wybrać? Bez wychodzenia z domu można łatwo porównać ubezpieczenia wielu firm. Wystarczy tylko odwiedzić stronę http://www.swiatubezpieczen.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *