Taryfy rodzinne – dlaczego warto?

Rodzinne połączenie pakietów w jeden abonament lub opcję na kartę to bardzo wygodne i często również generujące oszczędności rozwiązanie. Obecnie na rynku znajduje się wiele bardzo atrakcyjnych ofert, dzięki którym można w ten sposób korzystać z internetu i wykonywać połączenia telefoniczne.

 

Pakiet rodzinny – dla kogo?

 

Abonament dla dwojga to bardzo ciekawe rozwiązanie dla par, niekoniecznie romantycznie ze sobą związanych w ten sposób można płacić za telefon i internet np. z rodzeństwem lub przyjacielem. Dwa numery to minimum, aby stworzyć abonamentową grupę. W takich taryfach można mieć nielimitowane pakiety danych, minut i SMS-ów już za około 15-20 zł miesięcznie za jeden numer. Koszty się uśredniają i w momencie, gdy numerów jest więcej, sukcesywnie maleją do pewnego momentu. Na jeden numer pesel może być przypisanych 10 numerów. Ważne również jest to, że do takiego “rodzinnego” pakietu może w każdym momencie przystąpić kolejna osoba. Kwestie związane z rezygnacją rozpatrywane są indywidualnie, a ich termin jest zależny od momentu przystąpienia danego członka do taryfy. Nie ma również obowiązku “czekania” aż wszystkim członkom grupy wygasną umowy, aby móc od niej odstąpić.

Opłacanie kilku numerów w ramach jednej umowy to sposób sprawdzony w taryfach dla firm, który z powodzeniem został przeniesiony na prywatny grunt. Użytkownicy szybko zorientowali się w zaletach takiego rozwiązania i coraz chętniej z niego korzystają.

Należy pamiętać, że numery można przypisać na jeden numer pesel lub na tyle peseli, ilu jest użytkowników. Nie ma też obowiązku, aby jedna osoba płaciła cały rachunek, może on być rozbity na wszystkich właścicieli numerów.

 

Taryfa rodzinna w abonamencie lub na kartę

 

Pakiet rodzinny może być w systemie abonamentowym lub prepaid. Wszystko zależy od preferencji osób, które zdecydują się przystąpić do takiego programu. W systemie na kartę można skorzystać na próbę z takiej rodzinnej, grupowej oferty na czas 30 dni. Wielu operatorów oferuje taką możliwość i warto z niej skorzystać, aby przekonać się, czy grupowa taryfa zda egzamin.

Co więcej jedną kartę SIM w grupie można przeznaczyć wyłącznie na internet. To dobry sposób na zapewnienie całej rodzinie taniego i nielimitowanego domowego internetu przy jednocześnie bardzo niskich kosztach.

W pakietach rodzinnych lub grupowych istnieje również możliwość zakupu telefonu – ale tylko w przypadku ofert abonamentowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *