Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Piękny uśmiech w obecnych czasach nie jest tylko i wyłącznie walorem estetycznym. Proste, a także zdrowe zęby są zdecydowanie mniej narażone na choroby przyzębia oraz próchnicę. Koszt założenia aparatu ortodontycznego nie jest mały, warto również pamiętać, że podjęcie decyzji o usunięciu wady zgrywu wiąże się z wydatkiem, gdyż oprócz kosztu założenia łuku albo łuków ortodontycznych należy także uwzględnić wizyty kontrolne.

 

Koszt aparatu ortodontycznego

Mnóstwo osób zastanawia się ile kosztuje aparat ortodontyczny. Koszt założenia aparatu ruchomego wynosi przeważnie od 500 do 1000 złotych. Zdecydowanie droższe są stałe aparaty, w przypadku których bardzo często konieczne jest założenie łuku górnego oraz łuku dolnego. Koszt aparatu na zęby oczywiście uzależniony jest od materiału, z którego jest zrobiony. Aparaty stałe mogą być nie tylko metalowe )cena od 2 do 2 tysięcy złotych), porcelanowo-kompozytowe (cena od 3 do 4 tysięcy złotych), a nawet z kryształu ( cena od 4 do 5 tysięcy złotych).

 

Jaki jest zatem koszt aparatu na zęby w wersji lingwalnej?

Za jeden łuk aparatu lingwalnego ( jest niewidoczny z zewnątrz) trzeba zapłacić od 3,5 do 7 tysięcy złotych. Należy również zdawać sobie sprawę, że koszt założenia aparatu ortodontycznego nie jest mały, niektóre gabinety przewidują jednak możliwość rozłożenia opłat na raty. Warto pamiętać, że nie jest to jednorazowy wydatek, w celu usunięcia wady zgryzu trzeba także opłacić wizyty kontrolne u ortodonty (cena jednej wizyty to koszt od 150 do nawet 400 złotych). Przy szacowaniu ceny aparatu na zęby trzeba również wziąć pod uwagę ten czynnik.  

 

Oczywiście stan aparatu musi być systematycznie kontrolowany przez ortodontę. Rekomenduje się, aby odwiedzać dentystę w gabinecie raz w miesiącu. W niektórych przypadkach poleca się nawet częściej. W przypadku aparatów ortodontycznych konieczne jest utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej, Na rynku dostępne są także specjalne szczoteczki, które bardzo pomagają w usuwaniu resztek pożywienia, w taki sposób, by te nie gromadziły się w zakamarkach aparatu ortodontycznego. Koszt aparatu ortodontycznego będzie zależał również od produktów do czyszczenia, w które zaopatruje się dana osoba.

 

Author: adminsi

Share This Post On