Wybierajmy ubezpieczenie OC z głową

Wypłacane są z niego świadczenia poszkodowanym przez nas uczestnikom ruchu drogowego, np. osobie ze złamaną nogą czy właścicielowi auta, w które wjechaliśmy. Za jego brak grozi kara sięgająca 3,2 tys. zł, nawet jeśli nasz zarejestrowany pojazd cały czas stoi w garażu. Polisę komunikacyjną musimy wykupić.

Porównaj ceny i sprawdź zapisy umowy polisy OC

Na rynku działa mnóstwo zakładów ubezpieczeń. Oferują one różne warianty ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa wyrządzone przez nas w trakcie kierowania pojazdem szkody. Taką polisę musi posiadać każdy właściciel zarejestrowanego samochodu. Nie ma znaczenia, czy auto jest sprawne czy nie, czy jest eksploatowane czy nie. Dobry wybór ubezpieczenia OC pozwala spać spokojnie po zaistnieniu szkody.

Zakres ochrony tworzonej przez ten produkt finansowy regulowany jest ustawą. Ochrona jest w tym przypadku rozumiana jako brak konieczności ponoszenia finansowych skutków spowodowanego zdarzenia drogowego. Innymi słowy to ubezpieczyciel, a nie kierowca wypłaca odszkodowanie ofiarom wypadku.

Polisa OC to produkt o określonym w ustawie standardzie. Wbrew pozorom to istotna informacja. Pozwala bowiem ubezpieczonemu oczekiwać takiej samej ochrony po zmianie świadczeniodawcy. Mimo to ubezpieczenia komunikacyjne bardzo się od siebie różnią – nie tylko wysokością składki, jaką trzeba opłacić, by zostać objętym ochroną w wyniku roszczeń osobowych i majątkowych.

Po pierwsze – nie przepłacać?

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie OC, żeby nie przepłacić i się nie rozczarować w razie wystąpienia szkody? Zestawmy wysokość składek i sum ubezpieczenia oferowanych przez poszczególne zakłady. Zadanie ułatwi nam internetowa porównywarka ubezpieczeń.

Przed podpisaniem dokumentów Sprawdźmy, od kiedy zacznie i na jak długo będzie obowiązywać ochrona. Zwykle rozpoczyna się ona w momencie jej wystawienia i obowiązuje na okres wskazany w umowie. Uwaga! Umowa wygasa, jeśli nie opłacimy w terminie należnej składki. Dotyczy to również płatności na raty.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On