Wzrost świadomości inwestycyjnej w miastach

Polskie miasta przeżywają obecnie renesans w kwestiach budowlanych. Widać efekty dużego nakładu środków finansowych przeznaczanych na rewitalizację starych, zabytkowych dzielnic, parków, skwerów i innych miejsc ogólnego użytku. Obok tego można zaobserwować wyraźną poprawę  w działaniach, zmierzających do unowocześnienia ośrodków miejskich, np. poprzez budowanie funkcjonalnych osiedli mieszkaniowych. W mgnieniu oka, realizowane są nowe przedsięwzięcia budowlane, które nie tylko wpisują się w obecne trendy architektoniczne, ale i pozwalają zachować równowagę stylów. Zaczęto dostrzegać potrzebę dbania o piękno najbliższego otoczenia.

Połączenie funkcjonalności wznoszonych budowli ze sferą ekonomiczną.

Przy architektonicznych rozważaniach, kierunek myślowy, nie skupia się wyłącznie na aspekcie budynku, jako tworu o jednokierunkowym przeznaczeniu. Obecnie przy planach inwestycyjnych, często wizualizowane są kompleksy wzajemnie ze sobą powiązanych obiektów. Najlepszym przykładem jest inwestycja budowlana w Katowicach, gdzie  obok siebie koegzystują Dworzec Kolejowy PKP i Galeria Handlowa. Takie zabiegi mają spowodować dodatkowe zarobkowanie miejsc, gdzie pojawia się większe skupisko ludzi. Kolej ze względu na swoje usługi transportowe przyciąga wielu podróżujących, którzy w oczekiwaniu na właściwy pociąg, z pewności skorzystają z usług handlowych, które mają na wyciągnięcie ręki. Taki zabieg łączenia inwestycji jest korzystny zarówno dla samych klientów, jak i inwestorów.

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Każdy kojarzy PRL-owskie mieszkania z tzw. wielkiej płyty, które powstawały w szybkim tempie w ówczesnych czasach. Dziś, również mamy mieszkaniowy „bum”. Deweloperzy nie ustają w poszukiwaniu kolejnych atrakcyjnych, a wciąż niezagospodarowanych terenów miejskich. Na szczęście dbają, również o odpowiedni wygląd zewnętrzny tych projektów. Obecnie inwestorzy zdają sobie sprawę, że rynek wymaga od nich, zachęcenia potencjalnych nabywców nie tylko ceną, ale zwłaszcza projektem samego mieszkania, jak i otaczającej go przestrzeni. Po raz kolejny, jako idealny przykład może posłużyć inwestycja budowlana z Katowic, gdzie przy ul. Fabrycznej do użytku oddano nowoczesny kompleks mieszkaniowy w niskim zabudowaniu. Osiedle stanowi za wzorzec dzisiejszej myśli architektonicznej.

Katowice staną się centrum biznesowym?

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On